همه خانم‌ها دوست دارند آرایش صورت جذاب و شیکی داشته و از همیشه زیباتر به نظر برسند. به همین دلیل هم  هست هر خانمی باید نکات آرایشی را بداند. مثلا این نکته که آرایش صورت لاغر با آرایش صورت گرد فرق دارد و اگر صورت گردی دارید نباید به گونه‌ای آرایش کنید که صورت شما گردتر به نظر برسد. آرایش صورت‌های گرد باید به صورتی باشد که صورت کشیده‌تر و لاغرتر نشان داده شود. پس اینکه تنها آرایش کنید باعث زیباتر شدن نمی‌شود، برای جذاب‌تر شدن باید اصول آرایش را یاد بگیرید. برای همین امروز ما به سراغ آرایش مناسب برای صورت‌های گرد رفتیم تا ترفندهای لازم برای یک میکاپ زیبا را برای صورت‌های گرد بنویسیم.

نکات آرایش صورت گرد 
رنگ‌ کرم پودر در کوچک‌تر نشان دادن اجزا صورت مهم است

شاید شما هم تا حالا تلاش زیادی کردید تا با استفاده از کرم پودر بینی خود را کوچک‌تر کنید. ممکن است دست‌آوردهایی هم داشتید، اما راضی کننده نبوده است. در اینجا راحت به شما بگوییم مشکل از رنگ کرم پودری است که انتخاب کردید. اگر رنگ روشنی انتخاب کرده باشید، برای کوچیکتر دیده شدن بینی شما مناسب نیست و نتیجه عکس می‌دهد. 

برای اینکه بینی شما کوچک‌تر به نظر برسد باید به سراغ رنگ‌های برنزه بروید. اگر پودر یا کرم برنزه‌ای که استفاده می‌کنید، یک یا دو درجه از رنگ پوست شما تیره‌تر باشند، آرایش صورت شما طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. تنها کمی کرم پودر به دو طرف و پایین بینی خود بزنید تا بینی شما کوچک‌تر شود.

برای برجسته تر نشان دادن گونه‌های خود نیز، پودر برنز را به زیر استخوان گونه‌های خود بزنید. بعلاوه، زدن رنگ بزنر در دو طرف صورتتان باعث می‌شود، چهره شما لاغرتر به نظر برسد. اگر غبغب هم دارید، برسی را که به کرم پودر برنز آغشته کرده‌اید بر روی غبغب خود بزنید تا کمتر دیده شود.

اگر بخواهیم یک قانون کلی بگوییم؛ برای هر قسمتی از اجزاء صورتتان که می‌خواهید لاغرتر به نظر برسد، از کرم پودر تیره استفاده کنید. رعایت همین نکته آرایشی برای شمایی که صورت توپری دارید باعث کشیده‌تر دیده شدن بینی شما می‌شود.

کرم پودر مناسب صورت گرد

به سراغ رنگ رژلب تیره نروید

برخلاف کرم‌پودر که گفتیم رنگ‌های تیره‌تر را انتخاب کنید، برای رژ لب به سراغ رنگ‌های گرم و شاد بروید. درست است رنگ‌های تیره رژلب جذابیت بیشتری هنگام انتخاب دارند، اما مطمئن باشید با انتخاب رنگ‌های روشن، رضایت بیشتری خواهید داشت. رنگ‌های روشن همانند قرمز، صورت شما را کشیده‌تر و زیباتر نشان می‌دهند. بعلاوه، اگر نگران هستید با انتخاب رنگ شاد ممکن است آرایش صورت شما بی روح به نظر برسد، بهتر است بر روی آرایش چشم‌های خود کار کنید. حواستان باشد، آرایش صورت شما باید متناسب با فرم صورت شما باشد. رژ لب پررنگ، گردی صورت شما را بیشتر نشان می‌دهد.

رژ لب رنگ طبیعی

هر مدل ابرویی به شما نمی‌آید

چون صورت شما گرد است باید حواستان باشد زمانی که آرایشگر از شما می‌پرسد چه مدلی ابروی شما را بردارد، مدل هلالی را انتخاب نکنید. مدل ابرو بر زیبایی و جذابیت چهره شما تاثیر زیادی دارد و اگر ابروهایتان را گرد کنید، صورت شما گردتر نشان داده می‌شود.

 بهترین مدل ابرو برای صورت ‌شما، مدل‌های زوایه‌دار تند، زاویه‌دار ملایم و شکل S است. این مدل‌ها، صورت شما را بازتر و زاویه‌دارتر نشان می‌دهند. به خصوص در مدل زاویه‌دار ملایم، بالای ابرو و بالای چشم پهن‌تر از حالت عادی می‌شود و در این حالت صورت کشیده‌تر به نظر می‌رسد.

ابروهای زیبا

آرایش چشم‌ شما در کشیده تر نشان دادن صورت شما موثر است

درست است که آرایش چشم بخش مهمی از آرایش صورت است، اما هر آرایش چشمی مناسب صورت گرد نیست. فرض کنید رفتید جلوی آینه و سایه رنگ روشن متناسب با لباس خود را می‌زنید یا خط چشم گرد می‌کشید، هر دوی این کارها برای آرایش صورت گرد اشتباه بزرگی است. اگر چشم‌های کوچکی دارید، بهتر است موقع کشیدن خط چشم، خط چشم را شکسته و به سمت بالا بکشید؛ اگر هم چشم‌های درشتی دارید از کشیدن خط چشم صرف نظر کرده و تنها از ریمل استفاده کنید.
حواستان باشد در زدن ریمل با احتیاط عمل کنید و روی مژه‌های پایینی ریمل نزنید. ریمل روی مژه‌های پایینی چشم‌های شما را گردتر نشان می‌دهد. بعلاوه؛ اگر خواستید سایه را هم به آرایش خود اضافه کنید به سراغ رنگ‌های دودی و تیره بروید. ترجیحا از سایه‌های روشن استفاده نکنید و اگر دوست دارید حتما سایه رنگ روشن بزنید، حتما قبل از زدن سایه روشن، سایه دودی یا تیره بزنید.

خط چشم کوتاه

با این روش رژگونه بزنید تا صورت شما کشیده‌تر شود

شاید تا الان احساس کردید، آرایش صورت گرد چقدر سخت است، اما اگر کمی صبر خود را بالا ببرید از نتیجه آرایش خود شگفت‌زده می‌شوید. زدن رژگونه سخت‌ترین بخش این قسمت است. به این دلیل که رنگ رژگونه باید مناسب با سن و پوست شما باشد. انتخاب رنگ رژگونه اشتباه باعث می‌شود به جای چهره‌ای شاداب و سرحال، چهره شما بی روح و خسته نشان داده ‌شود. بنابراین، در اولین مرحله رنگ رژگونه را انتخاب کنید تا در مرحله دوم شیوه زدن آن را بر روی صورتتان توضیح دهیم.

در صورتی که پوست شما سفید است به سراغ رنگ‌های هلویی، مرجانی و صورتی بروید و اگر رنگ پوست شما تیره است، رنگ‌های ارغوانی، صورتی تیره، آجری را انتخاب کنید. پس از انتخاب رنگ این نکته را مد نظر قرار دهید، افرادی که صورت‌ گردی دارند باید رژگونه را کمی پایین‌تر از استخوان گونه خود بزنند تا صورتشان کشیده‌تر و لاغرتر نشان داده شود.

روش زدن رژگونه برای صورت گرد

آرایش صورت گرد با رعایت چند نکته ساده است

شاید این جمله را شنیده باشید (این مدل آرایش به صورت تو نمی‌آید). اگر به معنای این جمله دقت کنید، منظور دیگران این است که نکات ریز آرایشی را یاد بگیرید. مثلا اگر صورت گرد و توپری دارید باید بدانید آرایش صورت گرد متفاوت است و مانند افرادی که صورت لاغر دارند نباید آرایش کنید. 

فرض کنید رفتید رنگ کرم پودر انتخاب کنید و رنگ انتخابی شما روشن است. می‌دانستید این رنگ کرم پودر، صورت شما را گردتر نشان می‌دهد؟ پس برای آرایش کردن خود با عشق وقت بزارید تا یک آرایش شیک و جذاب داشته باشید.