هیچ وقت بدون پاک کردن آرایش صورت خود به خواب نروید

همانقدر که آرایش کردن یک سرگرمی لذت بخش است، پاک کردن آرایش رو هم به یک سرگرمی برای خود تبدیل کنید. با این چرایی آغاز کنید که چرا باید صورت خود را پاک کنم و اگر همین یک شب صورت خود را پاک نکنم چه اتفاقی می‌افتد؟ شاید جواب این یک سوال کافی باشد تا خستگی را بهانه‌ای برای پاک نکردن آرایش خود نکنید. در ادامه توضیح می‌دهیم چرا باید صورت خود را پاک کنید و برای پاک کردن صورتتان راهکارهای آسانی را پیشنهاد می‌دهیم.  

نشستن چشم‌ها باعث عفونت می‌شود

هیچ وقت شب بدون پاک کردن خط چشم و ریمل به خواب نروید. در طول شب که ناهوشیار هستید ممکن است چشم‌های خود را بمالید و این مواد را وارد چشم‌های خود کنید. پس حتما حتما قبل از خواب اگر آرایش سبک دارید، چشم‌های خود را با آب بشورید تا مواد آرایشی پاک شود؛ در غیر این صورت، اگر عادت به آرایش سنگین چشم‌ها دارید از پاک کننده‌های آرایش که پایه روغنی دارند استفاده کنید. 

پاک کردن چشم ها

  • یادتان باشد همیشه محلول را خوب تکان دهید تا مواد داخل محلول با هم ترکیب شوند. بعد از آن با استفاده از پنبه، پاک کننده آرایش را بر روی پلک و مژه‌های خود بمالید. سپس با یک پنبه استریل دیگر، چشم ‌را پاک کنید.  

منافذ پوست شما احتیاج به نفس کشیدن دارد

بعد از یک روز طولانی کار و تلاش مداوم، پاک کردن آرایش سخت‌ترین کار دنیاست؛ اما پوست شما نیاز به نفس کشیدن دارد. اگر کرم پودر و رژگونه خود را پاک نکنید، چربی و عرق ترشح شده نمی‌تواند از منافذ خارج شود. در نتیجه باعث باز شدن منافذ و به مرور زمان باعث چروکیدگی پوست می‌شوند. در نتیجه همیشه یادتان باشد کرم پودر و رژگونه را پاک کنید.

برای انجام این کار نیز قبل اینکه از پاک کننده مواد آرایشی استفاده کنید، با یک گل‌سر تمام موهای خود را جمع کنید تا هنگام پاک کردن آرایش موهایتان شما را اذیت نکند. بعد از آن مقداری پاک کننده مواد آرایشی بر روی دست خود بریزید. حواستان باشد اگر کرم پودر زده‌اید، پاک کننده شما باید پایه روغنی داشته باشد تا تمام مواد آرایشی از روی صورت شما پاک شود. حدود ۴۵ ثانیه تمام قسمت‌‌های صورتتان ( زیر چونه، پایین گوش‌ها، خط رویش مو) را که مواد آرایشی زده‌اید، به صورت چرخشی و دورانی با این پاک کننده ماساژ دهید.

پاک کردن آرایش صورت

اگر حساسیت ندارید از پدها برای پاک کردن آرایش کمک بگیرید

اگر نمی‌خواهید از انگشتان خود برای پاک کردن آرایش استفاده کنید و پاک کردن با پدها را ترجیح می‌دهید، تنها در صورتی این کار را انجام دهید که پوست چربی داشته و هیچ حساسیتی نداشته باشید. اما اگر پوست حساسی دارید، آرایش پاک شده با محلول را با استفاده از پنبه از روی صورت خود پاک کنید.

 برای پاک کردن رژلب همیشه وازلین به همراه داشته باشید

برای پاک کردن رژلب، بهترین راه استفاده از وازلین است. بنابراین به جای اینکه با دستمال کاغذی محکم بر روی لب‌های خود بکشید و باعث خشک شدن لب‌های خود شوید، همیشه کرم وازلین به همراه داشته باشید. یک لایه ضخیم وازلین بر روی لب‌های خود بگذارید و ۵ دقیقه صبر کنید، روغن موجود در وازلین توی این مدت زمان ترکیب روغنی رژلب را در هم می‌شکند و بعد از آن به آسانی می‌توانید با یک پد لب‌های خود را تمیز کنید. 

  • حواستان باشد، خیلی محکم پد را روی لب‌های خود نکشید. این کار باعث خشک شدن لب‌ها می‌شود. برای پاک کردن لبهایتان با پد بهترین راه این است که پد را به صورت دایره‌ای روی لب‌های خود حرکت دهید.

پاک کردن رژلب

اگر بعد از پاک کردن رژ لب با وازلین هنوز اثراتی از رژ لب باقی مانده بود، به سراغ ترکیب شکر قهوه‌ای با عسل بروید. بعلاوه این ترکیب کار یک لایه‌بردار را برای شما انجام می‌دهد و صبح که از خواب بیدار می‌شوید لب‌هایتان برای زدن رژ جدید آماده است.

دستمال مرطوب هم خوب است، هم بد!!!

زمان‌هایی که به مسافرت رفته‌اید یا جایی هستید که به پاک کننده‌های آرایش خود دسترسی ندارید می‌توانید از دستمال مرطوب پاک کننده آرایش استفاده کنید؛ اما در دراز مدت این عمل باعث حساسیت و التهاب پوست شما می‌شود. پس تا جایی که امکانش برای شما وجود دارد به سراغ دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش صورت خود نروید.