راهنمای انتخاب کرم پودر از بین انواع آن (مایع، کرمی، استیکی و پودری)

حتما شما هم زمان انتخاب کرم پودر از بین انواع موجود آن در بازار (مایع، کرمی، استیکی و پودری) دچار سردرگمی شده‌اید. گاهی هم زمان انتخاب از بین انواع کرم پودر به حرف دوست خود اتکا کرده‌اید و گاهی به حرف فروشنده یک مدلی را انتخاب کرده‌اید؛ اما بهتر است بدانید کرم پودرها وابسته به نوعی که دارند دارای ویژگی‌های مختلفی هستند و بهتر است قبل از اقدام به خرید در مورد آن‌ها اطلاعات داشته باشید. 

کرم پودر استیکی کابردی سریع و راحت دارد

فرض کنید در محل کار خود می‌خواهید آرایش کنید، یا به سفر رفته‌اید و کیف لوازم آرایش خود را از کیف خود بیرون می‌آورید. اگر کرم پودر مایع استفاده می‌کنید، احتمالا با صحنه ریختن کرم پودر مواجه شده‌اید یا چون جای گرمی بوده است، بیش از حد حالت مایع دارد. به همین دلیل، کرم پودرهای استیکی به دلیل اینکه جامد هستند و حالت فشرده و متراکم دارند برای شما مناسب‌تر هستند.

کرم پودر استیکی

برای آرایش صورت خود نیز کافیه کرم پودر را از کیف خود بیرون بیاورید و چند خط روی پیشانی، گونه، بینی، چانه و فک خود بکشید. حالا کافیه با استفاده از یک اسفنج، برس یا انگشت به صورت دورانی، کرم پودر را بر روی صورت خود پخش کنید. بعلاوه اگر کرم پودری با مارک معتبر خریده باشید از آن می‌توانید به عنوان کانسیلر هم استفاده کنید. در نتیجه نیازی به خرید کانسیلر ندارید و با یک تیر دو نشان زده‌اید.

 • این کرم پودرها بیشتر برای گریم استفاده می‌شوند.
 • نسبت به مایع دارای بافت سنگین‌تری هستند و پوشش‌دهی بیشتری دارند.
 • جای زخم، ماه گرفتگی، کبودی و لکه‌های پوستی را کامل پوشش می‌دهند.
 • ماندگاری بالایی دارند. 
 • صورت شما را صاف و یکدست می‌کنند.

کرم پودر مایع، رایج‎ترین کرم پودر بازار است

کرم پودر مایع نسبت به نوع استیک و پودری آن طرفداران بیشتری دارد. دلیل آن هم سادگی پخش شدن کرم پودر بر روی پوست است. کافیست مقدار کمی کرم پودر بر روی پیشانی، بینی، فک و گونه‌های خود بذارید و با انگشت یا برس بر روی صورت خود پخش کنید. 

کرم پودر مایع

 • کرم پودرهای مایع نسبت به استیکی، بافتی سبک‌تر و نرم‌‌تر دارند.
 • در میان خانم‌ها پر طرفدارتر هستند.
 • پوشش‌دهی خوبی برای پوشاندن جای جوش، التهاب و سایر لکه‌ها دارد.
 • در نوع برند انتخابی، انتخاب‌های گسترده‌تری دارید.
 • صورت شما را صاف و یکدست می‌کند.
 • افراد دارای پوست چرب بهتر است از نوع oil free آن استفاده کنند.

کرم پودر پودری، کمترین شباهت را به کرم پودر دارد

نسبت به انواع کرم‌پودر موجود در بازار، کرم پودر پودری کمترین طرفدار را دارد. چون اگر از این کرم پودر استفاده کنید، ماندگاری بالایی نداشته و هر دو ساعت مجبور هستید تجدید آرایش کنید. البته در انتخاب این نوع کرم پودر یک نکته مثبت وجود دارد و آن این است که گزینه مناسبی برای مات کردن درخشندگی پوست چرب به شمار می‌آید. 

کرم پودر پودری

 • کرم پودر پودری ماندگاری کمی دارد.
 • خطوط ریز و نواحی خشک پوست را برجسته می‌کند.
 • چین و چروک‌ها را بیشتر نشان می‌دهد.

کرم پودر مرطوب کننده گزینه مطلوبی برای آبرسانی است

اگر ترجیح می‌دهید آرایشی سبک با آب‌رسانی بیشتر در طول روز داشته باشید از کرم پودر‌های کرمی استفاده کنید. این نوع کرم پودر جوش‌های صورتتان را پوشش می‌دهد اما نسبت به مایع و استیک پوشش‌دهی قوی ندارد. انواع آن هم به صورت پمپی، تیوپی و فشرده در بازار وجود دارد و مانند کرم‌پودر مایع به سادگی می‌توانید از آن استفاده کنید.

کرم پودر کرمی

اگر نمی‌دانید چه کرم پودری برای شما مناسب‌تر است با ما همراه باشید تا در ادامه کرم پودر مناسب خود را انتخاب کنید.

هنگام خرید کرم پودر به این موارد دقت کنید

نیاز به آرایشی سبک یا سنگین دارید؟

در اولین گام باید مشخص کنید می‌خواهید برای آرایش سبک روزانه خود کرم‌پودر بخرید یا برای عروسی یا عکاسی آماده می‌شوید و یا پوست صورتتان به دلیل وجود جای زخم یا لکه نیاز به پوشانندگی قوی‌تری دارد. به این دلیل که کرم پودرها از پوشانندگی کم تا قوی در بازار وجود دارند و نوع سبک تا متوسط آن آرایش شما را طبیعی‌تر نشان می‌دهند. پس کرم پودر را با توجه به مصرف خود انتخاب کنید.

کدام نوع کرم پودر را ترجیح می‌دهید؟ (کرم پودر مایع، استیکی یا کرمی) 

تمامی مزایا و معایب کرم پودرها را در بالا بررسی کردیم. بنابراین با مقایسه آن‌ها تصمیم بگیرید کدام کرم‌پودر برای شما مناسب‌تر است.

کرم پودر براق

دوست دارید بدرخشید یا آرایشی طبیعی داشته باشید؟

حتما هنگام خرید کرم پودرها دیده‌اید نوع مات و براق دارند. انتخاب بین مات و براق کاملا به سبک آرایش و سلیقه شما بستگی دارد. اگر دوست دارید صورت شما بدرخشد و شاداب‌تر به نظر برسد به سراغ کرم پودرهای براق بروید؛ و اگر دوست دارید آرایش شما طبیعی به نظر برسد به سراغ کرم پودرهای مات بروید. 

اگر برای انتخاب کرم پودر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، برای ما کامنت بذارید و سوالات خود را مطرح کنید.