اگر شما هم جزو آن افرادی هستید که آرایش طبیعی را دوست دارید، اما فکر می‌کنید تنها با رفتن پیش گریمورها به این خواسته خود می‌توانید برسید، سخت در اشتباه هستید. آرایش کردن یک هنر است که تکنیک‌های ثابتی دارد و شما هم می‌توانید با یاد گرفتن آن‌ها آرایش زیبایی داشته باشید. در واقع شما با یاد گرفتن این تکنیک ها می‌توانید مدلی که دوست دارید آرایش کنید. بعلاوه، مدل آرایش شما، شخصیت شما را هم نشان می‌دهد. پس اینکه برای یاد گرفتن تکنیک‌های آرایش زمان بگذارید، ارزشش را دارد. در ادامه ما مراحل آرایش طبیعی را توضیح دادیم تا چهره خود را همانطور که دوست دارید نشان دهید. 

مراحل آرایش طبیعی

پالت سایه

مرحله ۱) آماده سازی پوست

صورت خود را بشورید

اگر برای داشتن یک آرایش طبیعی آماده هستید، اول به جلوی آینه دستشویی بروید و صورت خود را با یک لیف نرم بشورید. با این کار چربی‌ها، سیاهی‌ها و زبری‌های صورت شما پاک می‌شود. بعد از آن برای تمیزتر شدن  صورت خود می‌توانید از یک پاک کننده مناسب با پوست صورت خود استفاده کنید. 

فیس واش

با پد آغشته به تونر صورت خود را تمیز کنید

شاید برایتان سوال شده است که چرا از تونر استفاده کنید؟ استفاده از تونر تاثیر شگفت‌انگیزی بر روی پوست شما دارد. حتی صابون و مواد شوینده دیگر هم به خوبی تونر نمی‌توانند صورت شما را تمیز کنند. تونر به منافذ پوست شما نفوذ کرده و تمام آلودگی‌های مانده بر روی پوست شما را برطرف می‌کند. حتی ذرات به جای مانده از آرایش قبلی شما همانند پنکیک و کرم پودر را هم پاک کرده و باعث می‌شود پوست شما نفس بکشد. 

تونر

  • توجه کنید تونر را با توجه به نوع پوست خود باید انتخاب کنید. تونر مناسب پوست شماست که چربی صورت شما را متعادل کرده و پوست شما را شفاف و سالم نگه می‌دارد.

مرطوب کننده بزنید

برای اینکه پوست شما بر اثر آرایش کردن خراب نشود، از مرطوب کننده استفاده کنید تا به خوبی آبرسانی شود. این کار باعث می‌شود تا نه تنها پوست شما رطوبت خود را حفظ کند بلکه مواد آرایشی روی پوست ماندگاری بهتری خواهند داشت. برای اینکه موضوع واضح‌تر شود، صورت خود را همانند یک بوم نقاشی تصور کند. برای نقاشی کشیدن باید پارچه بوم شما دارای جنس مرغوبی باشد تا به خوبی بتوانید نقاشی زیبایی بکشید. پوست شما نیز باید با کرم‌های مرطوب کننده آبرسانی شود تا آرایشی زیبا و ماندگارتر داشته باشید.

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

حتماً حتماً قبل از آرایش کردن، برای محافظت از پوست خود لایه‌ای ضخیم کرم ضد آفتاب بزنید. به اینکه مواد آرایشی شما همانند کرم پودرتان حاوی SPF هستند، اکتفا نکنید. SPF‌ مواد آرایشی از پوست شما محافظت کاملی نمی‌کند، ضمن اینکه تمام پوست شما را همانند کرم ضد آفتاب پوشش نمی‌دهند. البته دقت کنید، بعد از زدن کرم ضد آفتاب چند دقیقه صبر کنید تا کرم به خوبی جذب پوست شما شود، سپس کرم پودر بزنید.


مرحله ۲) برای شروع آرایش، زیر سازی کنید

قبل از آرایش زیر سازی کنید

متاسفانه بسیاری از افراد این قسمت از آرایش را نادیده می‌گیرند، چون یا از شیوه مصرف آن اطلاع ندارند یا فکر می‌کنند لازم نیست. در صورتی که زیر‌ساز، پایه اصلی برای زیرسازی و آرایش است و باعث یکنواختی و دوام آرایش می‌شود. درست است که مواد این ماده در کرم، ژل و پودرهای آرایشی وجود دارد اما تضمین کننده ماندگاری آرایش شما نیستند. حتما شما هم به این موضوع دقت کردید که آرایش صورت بدون نقش شما در ساعات اولیه صبح، بعد از گذشت چند ساعت بد و بدتر می‌شود. دلیل این بد شدن آرایش، استفاده نکردن از پرایمر است.

پرایمر

کرم پودر بزنید

رنگ کرم پودر را مطابق با تناژ پوست خود انتخاب کنید. برای اینکه مطمئن شوید رنگ درست را انتخاب کرده‌اید، مقداری از کرم پودر را بر روی سینه خود بزنید. این یک ترفند ساده است که بسیاری از آن بی‌اطلاع هستند.

بعد از اینکه نسبت به رنگ انتخابی خود مطمئن شدید، مقداری کرم پودر بر پشت دست خود بزنید و آن را با استفاده از برس یا اسفنج آرایشی بر روی صورت خود بزنید. تمام صورت، فک و گردنتان را با کرم پودر بپوشانید. برای پوشش‌‌دهی بهتر نیز می‌توانید مقداری کرم پودر را بر روی لکه‌های صورت خود قرار دهید و با استفاده از قلم مو کانسیلر پخش کنید.


مرحله ۳) آرایش صورت خود را شروع کنید

آرایش را از چشمان خود آغاز کنید

یک آرایش زیبا با آرایش چشم‌ها آغاز می‌شود، به این دلیل که داشتن چشم‌های زیبا و خوش‌حالت، جذابیت هر آرایشی را چند برابر می‌کند. به همین منظور هم داشتن خط چشم و ریمل با کیفیت و از برندهای معتبر از اهمیت بالایی برخوردار است. 

این وسوسه را که خط چشم یا ریمل با قیمت پایین بخرید از خود دور کنید زیرا امکان پخش شدن این خط چشم‌ها و ریختن ریمل‌ها زیاد است. بنابراین شما نه تنها آرایش زیبایی نخواهید داشت بلکه پایین چشم شما سیاه شده و صورت شما را زشت می‌کند.

آرایش چشم طبیعی

زیر ابروهای خود را روشن کنید

یکی از قسمت‌های مهم صورت شما ابروهای شما هستند. ابروها، ساختار صورت شما را نشان می‌دهند. به همین دلیل هم بهتر است یک مقدار سایه روشن زیر ابروهای خود بزنید تا آنها را بلندتر نشان داده و چشم‌های شما گیراتر به نظر برسد.

  • اگر ابروهای کم پشت یا خالی شده دارید از مداد یا سایه ابرو برای پر نشان دادن ابروهای خود استفاده کنید. بعد از کشیدن مداد ابرو، یادتان باشد با استفاده از یک برس آرایش برای ترکیب کردن مداد ابرو استفاده کنید تا طبیعی به نظر برسد.

رژگونه ملایم بزنید

اگر به درستی رژگونه بزنید موجب تغییر حالت چهره شما شده و صورت شما را شاداب و سلامت نشان می‌دهند. در واقع رژگونه صورت‌های رنگ پریده را به چهره‌هایی گرم و درخشان تبدیل می‌کند. بنابراین رژگونه خود را به درستی انتخاب کرده و به سراغ رنگ‌هایی بروید که متناسب با کرم پودر شما هستند. هیچ وقت برای داشتن آرایش طبیعی چند رنگ رژگونه را با هم مخلوط نکنید و به سراغ رژگونه‌های غلیظ و براق نروید. 

رژ گونه

رژلب بزنید

برای اینکه آرایش شما طبیعی به نظر برسد به سراغ رنگ رژهایی بروید که متناسب با رنگ طبیعی لب شما هستند. اگر دوست دارید لب‌هایتان کمی درخشنده‌تر به نظر برسد، اول رژ‌لبی همرنگ لب خود بزنید و سپس برق لب مایع روی لب خود بمالید.

با آرایش طبیعی زیباتر به نظر برسید

سبک آرایش شما به نوع شخصیت شما بستگی دارد. برخی از خانم‌ها آرایش غلیظ را دوست دارند و برخی از خانم‌ها آرایش طبیعی را ترجیح می‌دهند و می‌خواهند هر چقدر طبیعی‌تر، حالت صورتشان را حفظ کنند. اگر شما هم جزو این افراد هستید کافی است سه مرحله‌ای را که در بالا گفتیم انجام دهید. یعنی اول پوست خود را تمیز کنید، سپس زیر سازی کنید و بعد از آن به سراغ آرایش کردن بروید.