تمامی موارد زیر نشان دهنده ویژگی‌های یک کرم پودر خوب است

لوازم آرایشی زیادی برای زیر‌سازی آرایش وجود دارد، اما بیشتر خانم‌ها از بین لوازم آرایشی موجود (پنکیک، کانسیلر و کرم پودر)، کرم پودر را به عنوان زیر‌ساز آرایش ترجیح می‌دهند. به این دلیل که کرم‌پودر عیوب پوست را راحت‌تر پوشانده و پوشانندگی آن پوست را یکنواخت و یکدست‌تر می‌کند. بنابراین باید ویژگی‌های یک کرم پودر خوب را بدانید تا علاوه بر اینکه از پوست خود محافظت کرده، آرایشی جذاب و زیبا ذاشته باشید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با ۸ ویژگی یک کرم پودر خوب آشنا شوید.

کرم پودر خوب باید پوست صورت را یکدست کند

یک آرایش شیک از زیرسازی صورت شروع می‌شود. برای زیرسازی نیز انواع مختلف کرم پودر و پنکیک وجود دارد. اما قدرت کرم پودرها در پوشانندگی و یکدست کردن پوست صورت بیشتر است. برای همین هم صرف‌نظر از اینکه کرم پودر از پنکیک سنگین‌تر است، طرفداران بیشتری دارد. با استفاده از کرم پودر می‌توان روی لکه‌ها، کک و مک‌ها، جای جوش و قرمزی پوست را پوشاند و سپس شروع به آرایش کرد. بنابراین اینکه از چه برند کرم پودری استفاده می‌کنید مهم است. همه برندها قدرت پوشانندگی یکسانی ندارند. 

کرم پودر خوب

کرم پودر خوب نباید معلوم باشد!!!

یکی از ویژگی‌های آرایش شیک و زیبا طبیعی بودن آن است. مثلا دوست خود را در نظر بگیرید که با داشتن پوست سبزه یک کرم پودر سفید بر روی صورت خود زده است. آیا آرایش او را می‌پسندید؟ اگر به نظر شما هم آرایش او غیر طبیعی به نظر می‌آید، طبیعی است. هر چقدر رنگ کرم پودر انتخابی شما به رنگ پوستتان نزدیک بوده و رنگدانه‌های طبیعی بیشتری داشته باشد، آرایش شما جذاب و زیباتر خواهد شد. این بار رنگ کرم پودر را درست انتخاب کنید تا تفاوت آرایشتان را ببینید.

برای انتخاب رنگ مناسب با پوست خود مقاله (کرم پودر را مطابق با رنگ و نوع پوست خود انتخاب کنید) را بخوانید.

کرم پودر قیمت مناسب

بسیاری از کرم پودرها پوست صورت شما را خراب می‌کنند

فروش بالای کرم پودرها باعث شده، افراد زیادی مارک‌های مختلف و تقلبی را به فروش برسانند. این کرم پودرها تنها صورت شما را خراب می‌کنند و به پوست شما آسیب می‌زنند. نه تنها در مورد کرم پودر در مورد تمامی لوازم آرایشی که انتخاب می‌کنید مهم است مارک معتبری بخرید. زیرا در صورت استفاده از مارک‌های غیر معتبر مثلا ( مداد چشم‌هایی که در بازار به فروش می‌رسد) دچار عفونت چشم شده و چندین برابر باید برای درمان چشم و پوست خود هزینه کنید. بنابراین اگر سلامتتان برای شما مهم است از مارک‌های معتبر استفاده کنید.

  • کرم پودر خوب انواع ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و مواد مغذی دیگر را در طول روز به پوست شما می‌رساند.

در طول روز نباید روی صورت خود احساس سنگینی کنید.

یک کرم پودر سبک این احساس را به شما می‌دهد که اصلا کرم پودر نزده‌اید. به صورتی که ممکن است حتی یادتان برود صورت خود را پاک کنید و با همین کرم پودر به خواب بروید. البته خوابیدن با لوازم آریش أصلا کار درستی نیست و باید این اجازه را به پوست خود بدهید که استراحت کند و نفس بکشد. 

  • کرم پودر سبک بافت نرم و مخملی دارد و در طول روز آن را احساس نمی‌کنید.ویژگی کرم پودر خوب 

یک کرم پودر خوب نباید سریع پاک شود

اگر کرم پودر تمام ویژگی‌های بالا را داشته باشد اما ماندگاری نداشته باشد، خوب نیست. مثل عطری می‌ماند که هر دو ساعت باید تجدید کنید تا بقیه متوجه شوند شما عطر زده‌اید. ماندگاری بالای کرم پودر مخصوصا برای آرایش بیرون از نکات مهم یک کرم پودر خوب است.

کرم پودری سازگار با پوست خود بخرید

قبل از خرید کرم پودر باید پوست خود را بشناسید. مثلا اگر پوست چربی دارید، کرم پودرهای فاقد چربی برای شما مناسب است و اگر به سراغ کرم پودرهای بر پایه چربی بروید، پوست صورت شما جوش می‌زند و به صورت خود آسیب زده‌اید. بنابراین مهم است بدانید پوست شما چرب، خشک، مختلط یا نرمال است و بر این مبنا کرم‌پودر خود را انتخاب کنید. برای شناخت پوست خود و کرم پودر مناسب مقاله کرم پودر را مطابق با رنگ و نوع پوست خود انتخاب کنید را بخوانید تا انتخاب درستی داشته باشید.

کرم ضد آفتاب

پوست حساسی دارید؟ در انتخاب کرم پودر دقت کنید

اگر شما هم جزو دسته افراد با پوست حساس هستید، اهمیت این موضوع را بیشتر درک می‌‎کنید. کرم پودرهایی که عطر یا ترکیباتی همانند پارابن، اسانس‌های معطر و غیره دارند ممکن است باعث آسیب زدن به پوست شما شوند. بنابراین لازم است در انتخاب کرم پودر دقت بیشتری کرده و به سراغ کرم پودرهایی بروید که فاقد این مواد هستند.

کرم پودر خوب دارای spf است

از هر متخصصی سوال کنید سفارش می‌کنند حتما حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. بنابراین ماهیت محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید که بیماری‌های زیادی را به وجود می‌آورد بر کسی پوشیده نیست. از این رو بسیاری از لوازم آرایش‌های معتبر دارای spf هستند تا از پوست محافظت کنند. البته دقت کنید چون کرم پودر شما دارای spf است به معنی نزدن کرم ضد آفتاب نیست و تنها یک ویژگی مثبت برای کرم پودر خریداری شده به شمار می‌رود.

کرم پودر دارای spf

ویژگی‌های یک کرم پودر خوب

 انتخاب نادرست کرم پودر باعث صدمه زدن به پوست شما و داشتن آرایشی غیر طبیعی می‌شود. باید بدانید بر مبنای پوست خود (چرب، خشک، مختلط یا نرمال) چه نوع کرم پودری را انتخاب کنید و به کدام ویژگی کرم پودر توجه کرده تا آرایشی زیباتر داشته باشید.