آرایش شما باید متناسب با پوست شما باشد، وگرنه ساعت‌ها جلوی آینه ایستاده‌اید و در آخر هم یا آرایش خود را پاک می‌کنید یا به خود می‌گویید (زیبا نشدم). اما اگر بدانید آرایش شمایی که پوست سبزه دارید چگونه است و چه رنگ‌هایی را باید انتخاب کنید، قضیه برعکس می‌شود. در این صورت نه تنها ساعت‌های لذت بخشی را جلوی آینه می‌گذارنید بلکه می‌دانید این مدل میکاپ به پوست سبزه شما می‌آید. 

کرم پودر مناسب پوست سبزه

اگر پوست شما سبزه است و برای آرایش از کرم پودرهای سفید استفاده می‌کنید، این کار را نکنید. کرم پودر سفید اصلا مناسب پوست سبزه نیست و چهره شما را غیر طبیعی نشان می‌دهد. زیرا هنگام استفاده از کرم پودر سفید اختلاف زیادی بین رنگ واقعی پوست گردن و سینه شما با صورت شما به وجود می‌آید. 

  • به سراغ کرم پودرهایی بروید که سه درجه از پوست شما روشن‌تر هستند. البته می‌توانید رنگ‌های مختلف کرم پودر را روی گردن خود امتحان کنید تا رنگی را که با پوست شما متناسب است پیدا کنید.
  • اگر اجازه امتحان کرم پودر را نداشتید، شیشه کرم پودر را نزدیک گردن خود بگیرید. 
  • در ضمن بهتر است رنگ‌ها را زیر نور طبیعی امتحان کنید، چون روشنایی روز رنگ‌های واقعی را به شما نشان می‌‍‌دهد.

این مورد را هم در نظر بگیرید: همه نقاط صورت شما یکسان نیست، بنابراین دو رنگ کرم پودر بخرید

اگر به پوست صورت خود در آینه نگاه کنید معمولا در مرکز صورت پوست شما رو‌شن‌تر و در اطراف تیره است. بنابراین هنگام خرید دو رنگ کرم پودر انتخاب کنید. کرم پودری که رنگ آن نزدیک به پوست طبیعی شما بوده و دیگری کمی روشن‌تر از رنگ صورت شماست.

  • نکته آخر: کرم پودر را مناسب با تناژ پوست خود انتخاب کنید. این را هم در نظر بگیرید برای شمایی که پوست سبزه دارید، کرم پودرهایی که پایه رنگ قرمز دارند مناسب‌تر هستند. این رنگ چهره شما را طبیعی‌تر نشان می‌دهد و کرم پودرهایی که پایه توناژ آبی و صورتی دارند، اصلا انتخاب مناسبی برای پوست سبزه شما نیستند.


این رنگ‌ها برای آرایش چشم‌های جذاب شما مناسب هستند

چون رنگ پوست شما تیره است، قرار نیست مدام از مداد چشم‌های مشکی استفاده کنید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ رنگ‌های سبز پررنگ، سرمه‌ای یا طلایی بروید. این رنگ‌ها علاوه بر اینکه چشم‌های شما را جذاب‌تر نشان می‌دهند، چشمهای شما را هم درشت می‌کنند. پس اگر چشم‌های ریزی دارید قطعا از این رنگ‌ها استفاده کنید. برای سایه زدن نیز رنگ‌های بزنز یا هر رنگ روشن تیره مانند آبی تیره یا سبزه تیره را انتخاب کنید، اما به سراغ رنگ‌های روشن و براق نروید. 

آرایش چشم پوست سبزه

رنگ پوست شما جذاب است، پس رژ لب جیغ انتخاب کنید

شما خوش رنگ‌ترین پوست را دارید. پوستی جذاب که با یک رژلب خاص می‌توانید زیبایی آن را چند برابر کند. بنابراین برای آرایش پوست سبزه خود به سراغ رنگ‌های تیره مانند بنفش، قرمز، شرابی و قهوه‌ای بروید تا هر چه زیباتر بدرخشید. البته اگر رنگ‌های شاد و جیغ را دوست ندارید، می‌توانید با استفاده از برس یا فرچه مخصوص لب، خط لبتان را پخش کنید و بر روی آن برق لب صورتی یا بی‌رنگ بزنید.

رژلب برای پوست سبزه

همانند رنگ رژلب، بهتر است رنگ رژگونه شما هم تیره باشد

 اگر در انتخاب رنگ رژگونه، عاشق رنگ‌های تیره مانند نارنجی، مسی یا قهوه‌ای هستید، فرد بسیار خوش سلیقه‌ای هستید چون این رنگ‌ها بهترین رنگ‌های رژگونه برای پوست سبزه شما هستند. اگر هم به رنگ‌های صورتی و قرمز علاقمندید بهتر است یک بار امتحان کنید تا ببینید این رنگ‌ها اصلا به پوست سبزه شما نمی‌آید.

رنگ مو را براساس تناژ پوست خود انتخاب کنید

همانطور که در مقاله رنگ تناژ پوست توضیح دادیم، رنگ تناژ پوست در انتخاب‌های ما (همانند رنگ لوازم آرایش، رنگ لباس و رنگ مو) موثر هستند و اینکه رنگ تناژ پوست با رنگ پوست فرق دارد، پس این دو را با هم اشتباه نگیرید. مثلا تعداد افرادی که پوست سبزه دارند و فکر می‌کنندرنگ پوستشان گرم است بسیار زیاد است؛ اما ممکن است تناژ پوست شما رنگ سردی داشته باشد.رنگ مو مناسب پوست سبزه

  • اگر پوست سبزه گرم دارید: در دسته رنگ موهای شاه بلوطی و دسته رنگ‌های قرمز دنبال موی مناسب خود بگردید.
  • و اگر پوست سبزه سردی دارید: رنگ‌های طلایی و بژ به شما می‌آید و چهره شما را شاداب و بشاش نشان می‌دهد.