حرفه‌ای کرم ‌پودر بزنید

در مقاله‌های قبلی در مورد انواع کرم پودر، ویژگی‌های یک کرم پودر خوب و نحوه انتخاب کرم پودر بر مبنای پوستتان توضیح دادیم. اما یکی دیگر از مواردی که باید رعایت کنید نحوه استفاده از کرم‌پودر است. اگر بدون رعایت موارد گفته شده در این مقاله کرم پودر بزنید، احتمالا با اشکالات متعددی همانند ریختن کرم پودرتان بعد از دو ساعت مواجه می‌شوید یا هر لحظه احساس می‌کنید در تمامی نقاط صورتتان کرم پودر به یک میزان پخش نشده است. پس امروز همراه ما باشید تا با شیوه صحیح زدن کرم پودر آشنا شوید.

انجام مراحل زیر باعث می‌شود کرم پودر روی صورتتان بخوابد

پوستتان را برای زدن کرم پودر آماده کنید

برای اینکه یک آرایش تمیز داشته باشید، قبل از انجام هر کاری باید صورتتان را از وجود تمامی مواد بر جای مانده از آرایش‌های قبلی و آلودگی‌ها پاک کنید. شاید این مرحله غیر ضروری به نظر برسد اما در واقع یکی از مهم‌ترین مراحل برای پاک کردن چربی‌های روی صورتتان است. 

شستن صورت

برای نحوه صحیح شستن صورت مقاله پاک کردن آرایش صورت را بخوانید. در این مقاله توضیح دادیم چرا باید آرایش خود را پاک کنید و راهکارهای ساده‌ای را برای این کار پیشنهاد داده‌ایم.

مرطوب کننده بزنید

برای زدن کرم مرطوب کننده به سراغ کرم‌هایی بروید که مناسب نوع پوست شما هستند. به عنوان مثال، اگر پوست مختلط یا چرب دارید، کرم مرطوب‌‌کننده ‌بر پایه آب یا کرم آبرسان برای پوست شما مناسب است. مرطوب کننده‌ها، آب را در خارجی‌ترین لایه پوست شما نگه می‌دارند و با ایجاد سدی موقتی از پوست صورت شما محافظت می‌کنند. بعد از زدن مرطوب کننده نیز پنج دقیقه صبر کنید تا جذب پوستتان شود و برای آرایش کردن عجله نکنید.

مرطوب کننده 

از پرایمر استفاده کنید

از پرایمر برای زیرسازی آرایش استفاده می‌کنند و یکی از لوازم آرایش ضروری در بین حرفه‌ای‌ها برای داشتن آرایشی یک‌دست به شمار می‌رود. در واقع پرایمرها نوعی نرم کننده پوست هستند که قبل از زدن کرم پودر مورد استفاده قرار می‌گیرند تا سطحی صاف و یکدست برای آرایش ایجاد کنند. نرم بودن پوست باعث می‌شود به راحتی کرم پودر را روی صورت خود بمالید و دیگر بعضی قسمت‌ها حالت گلوله‌ای به جامانده از زیاد بودن کرم پودر ندارند. بنابراین اگر می‌خواهید آرایش شما یکدست شود، ثابت بماند و به اصطلاح بعد از دو ساعت نریزد، از پرایمر باید استفاده کنید. 

پرایمر

  • در انتخاب پرایمر نیز همانند اتخاب دیگر لوازم آرایشی، نوع پوستتان را در نظر داشته باشید.


از انگشتانتان برای زدن کرم پودر کمک بگیرید

برای اینکه آرایشتان طبیعی به نظر برسد، از زیاد استفاده کردن کرم پودر خودداری کنید. زمانی که کرم‌پودر زیاد به صورت خود می‌زنید مثل خامه روی کیک می‌شود (مقدار زیاد خامه دل را می‌زند و مزه کیک را هم بد می‌کند) مقدار زیاد کرم پودر نیز زیبایی آرایش صورت را از بین می‌برد. برای اینکار نیز مقدار کمی کرم پودر بر روی انگشتان دست خود بذارید تا میزان استفاده از کرم پودر را بدانید. به علاوه، کرم پودر را در وسط صورت خود بذارید و سپس با استفاده از پد یا انگشتان خود شروع به پخش کردن به نواحی کناری صورت خود بکنید. 

دهانتان را موقع زدن کرم پودر نبندید

زمانی که می‌خواهید بر روی قسمت گردن خود کرم پودر بزنید، دهان خود را باز کنید تا تمامی نواحی گردن خود را با لایه کرم پودر پوشش دهید و نقطه‌ای نزده باقی نگذارید. 

کانسیلر بزنید

اینکه قبل از زدن کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید یا بعد از زدن کرم پودر، انتخاب آن با خود شما است، اما ما توصیه می‌کنیم بعد از زدن کرم پودر این کار را انجام دهید. رنگ کانسیلر را نیز یک درجه روشن‌تر از پوست خود انتخاب کنید زیرا اگر کانسیلر شما بیش از حد روشن باشد به جای پوشش دهی عیوب صورت یا حلقه‌های تیره زیر چشم، آن‌ها را بیشتر نشان می‌دهد.

کانسیلر

آرایش خود را تثبیت کنید

بعد از زدن کرم پودر و کانسیلر، کار شما تمام نشده است. اگر می‌خواهید آرایش شما مدت زمان بیشتری بر روی صورتتان باقی بماند از  فیکساتورها استفاده کنید. این یکی از آسان‌ترین راه‌ها است. اشتباه رایج استفاده از پنکیک برای فیکس کردن کرم پودر را انجام ندهید. شاید در مرحله اول زدن پنکیک ظاهر خوبی به صورت شما بدهد اما در واقع شما یک لایه دیگر از کرم پودر بر روی لایه قبلی اضافه کرده‌اید.

توصیه‌های آخر

  • قبل از زدن کرم پودر از مرطوب کننده و پرایمر حتما استفاده کنید.
  • به اندازه کرم پودر بر روی صورت خود بزنید. لایه زخیم کرم پودر باعث غیر طبیعی بودن آرایش شما می‌شود.

بعد از زدن کرم پودر، یک تکه پنبه بزرگ بردارید و آن را به صورت دورانی روی صورت خود بکشید. با انجام این کار تمام کرم پودرهای اضافه را از روی صورتتان پاک می‌کنید.