مسلما اگر جزو خانم‌هایی هستید که صورت لاغر و کشیده‌ای دارند، شما هم دوست دارید کمی صورتتان پر تر نشان داده شود. این عمل به سادگی امکان‌پذیر است. آرایش صورت لاغر و کشیده تکنیک و ترفندهای خاص خود را دارد و به سادگی می‌توانید با نوع آرایش انتخابی مبنی بر فرم صورتتان، اندکی تغییرات در چهره خود ایجاد کنید. پس در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را به نحوه آرایش صورت لاغر و کشیده آشنا کنیم:

خط چشم پهن بکشید

کشیدن خط چشم به هر صورتی نمی‌آید، اما مطمئن باشید به شمایی که صورت لاغر و کشیده‌ای دارید، این سبک آرایش می‌آید. در کشیدن خط چشم هم راحت باشید، تا می‌توانید خط چشم  خود را پهن بکشید (خط چشم باریک صورت شما را لاغر می‌کند). پیشنهاد ما این است که خط چشم گربه‌ای بکشید. این مدل خط چشم، چشم‌های شما را درشت‌تر و کشیده‌تر نشان داده و در نتیجه باعث می‌شود صورت شما توپر به نظر برسد.

خط چشم پهن

ابروهایتان را پهن بردارید

بر عکس افرادی که صورت گردی دارند و مدل ابروهای زاویه‌دار به آن‌ها می‌آید، شما زمانی که به آرایشگاه می‌روید مدل کمانی را انتخاب کنید. مدل ابروی پهن و صاف و البته بلند و به سمت بالا هم به شما می‌آید.  

ابروی پهن

از ریمل‌های حجم دهنده و پرپشت کننده مژه استفاده کنید

یک ترفند برای اینکه صورت شما گردتر به نظر برسد، پرپشت کردن مژه چشم‌هایتان است. در این صورت چشم‌هایتان جذابیتش بیشتر شده و زمانی که با افرادی ملاقات می‌کنید، نگاه آن‌ها به سمت بالای صورت شما کشیده می‌شود. در این صورت کشیدگی و لاغر بودن صورت شما کمتر معلوم است.

ریمل حجم دهنده

سایه با رنگ‌های شاد انتخاب کنید

درست است که رنگ‌های تیره سایه، چشم‌ها را جذاب می‌کند اما این رنگ‌ها برای افرادی مناسب هستند که صورت توپری دارند. حتی در انتخاب لباس هم دقت کنید افراد توپر به سراغ لباس‌های تیره می‌روند تا لاغر دیده شوند. پس شمایی که صورت کشیده‌ای دارید باید برعکس عمل کنید و از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا صورت شما گردتر و توپرتر به نظر برسد.

پالت سایه روشن

رنگ کرم پودر را متناسب با تناژ پوست خود انتخاب کنید

از آنجایی که گفتیم رنگ‌های شاد باعث توپرتر نشان دادن می‌شوند، ممکن است به اشتباه تصور کنید برای انتخاب کرم پودر هم باید به سراغ رنگ‌های روشن بروید؛ اما انتخاب رنگ کرم پودر باید براساس رنگ پوست و تناژ پوست شما باشد. فرض کنید بر روی پوست سبزه یا تیره خود کرم پودر سفید بزنید، بین رنگ صورت با رنگ گردن و سینه شما اختلاف رنگی به وجود می‌آید که در نظر هیچ کس زیبا نیست. بنابراین اگر هم می‌خواهید صورت خود را روشن کنید، کرم پودری را انتخاب کنید که دو درجه از پوست شما روشن‌تر است.

کرم پودر

اول بخندید بعد رژگونه بزنید

شمایی که صورت لاغر و کشیده‌ای دارید بهتر است گونه‌های خود را برجسته کنید تا یک آرایش شیک و زیبا داشته باشید. برای این کار هم جلوی آینه بایستید و فرم خنده به صورت خود بدهید، قسمتی از گونه‌تان را که برجسته‌تر دیده می‌شود در نظر بگیرید و دقیقا زیر برجستگی گونه خود را با یک برس پهن رژگونه بزنید. حواستان به نکات زیر باشد تا صورتتان گردتر نشان داده شود:

  1. خط رژگونه باید پایین‌تر از گوشه چشم‌هایتان باشد و بالاتر نرود.
  2. از امتداد نوک بینی به پایین رژگونه زدن ممنوع است و رژگونه را روی استخوانه گونه تا نزدیکی بینی نکشید.
  3. رژگونه را به صورت افقی بزنید.
  4. رنگ رژگونه را براساس رنگ پوست خود انتخاب کنید تا گونه‌های شما برجسته‌تر دیده شود. 
  5. اگر دوست دارید صورتتان کوتاه‌تر به نظر برسد، در ناحیه چانه خود رژ گونه مات و تیره بزنید.

رژلب خوش رنگ بزنید

بهترین رنگ رژلب برای آرایش صورت لاغر و کشیده، رنگ‌های شاد و جذاب هستند. رژ لب‌هایی با سایه رنگ قرمز، صورتی، هلویی و نارنجی به صورت شما می‌آید.

رژ لب رنگ روشن

موهایتان را دور خود بریزید

حتی مدل موی شما در کشیده و لاغرتر یا توپرتر نشان دادن صورت شما موثر است. بهترین مدل مو برای صورت کشیده و لاغر شما، مدل موی کوتاهی است که اندازه بلندی آن تا زیر قسمت گوش یا چانه شماست. مدل موی حلقه حلقه و کولی نیز یکی دیگر از گزینه‌هاست که کشیدگی صورت شما را کمتر نشان می‌دهد.

آرایش صورت لاغر

سبک آرایش صورت‌های لاغر و کشیده

در این مطلب توضیح دادیم چگونه با استفاده از تکنیک‌های آرایشی، صورت لاغر و کشیده خود را پر و زیبا نشان دهید؛ به سراغ کدام رنگ‌ها بروید و چه مدلی ابروهای خود را بردارید و چه مدل مویی را انتخاب کنید. میکاپ شما باید متناسب با فرم صورت شما باشد تا آرایشی مطابق و هماهنگ با اجزای صورت خود داشته باشید.